לימודי גרפיקה ממוחשבת

לימודי גרפיקה ממוחשבת

ישנם מקצועות רבים בתחום האומנות, פיסול, ציור, שירה משחק וכו', ישנו מקצוע נוסף שדי משלב בתוכו את מקצועות האומנות אבל גם את היכולת הנרכשת לדעת לשווק מוצר, שירות ועוד. לדעת להעביר מסר לקהל יעד מסויים, את התחום הזה לומדים במסגרת לימודי גרפיקה, הלימודים הללו היו קיימים מאז ומעולם, תמיד היו אומנים שהיה להם מסר להביע והם היו עושים זאת בעיקר באמצעות גרפיקה ועם התפתחות הכתב והדפוס גם הטקסט נתווסף לעניין.

מה נשתנה בלימודי גרפיקה של העולם הישן ללימודי גרפיקה של היום

תחשבו על אומנים כמו ליאונרדו דה וינצ'י מיכלאנג'לו, רפאל ועוד, הם היו אומנים, פסלים, ממציאים, היצירות שלהם הוזמנו מכל קצוות תבל, ואם תפתחו אנציקלופדיה, או שתגגלו בגוגל שזה מה שעושים היום, אתם תראו כמה מסר הועבר ביצירות שלהם, קהל היעד היה בעיקר האצולה, אבל מהר מאוד גם שאר האנשים יכלו ליהנות מיצירות אלו, השימוש בעקרונות גרפיים כמו אור וצל, קומפוזיציות נכונות, פרספקטיבה, שימוש נכון ומושכל בצבעים, אם היה צריך חמים ואם היה צריך קרים, תסתכלו על הדמויות המצויירות, הבעות הפנים, כשהומצא הדפוס הכתב ושימוש בטקסט היה נרחב ועזר להביע מסר בצורה יותר מילולית שקיבלה חיזוקים גרפיים לקהל הצופים הרחב.

אז, העוסקים במלאכת העיצוב הגרפי היו חייבים להיות אומנים מקצועיים ודייקנים מאין כמותם, הכל נעשה ביד, כיום בתקופת המחשבים ובמיוחד עם התפתחות התוכנות הגרפיות, מספיקה אהבת המקצוע והתמדה והשקעה כדי להצליח לעצב עיצובים שיודעים להעביר מסר טוב לקהל היעד, הפיצ'רים שהולכים ומשתכללים בכל גרסא של תוכנה גרפית כמו פוטושופ, אילוסטרייטור אינדיזיין וכו' מאפשרים למעצב הגרפי להיות מדוייק בהשמה של אלמנטים גרפיים כמו טקסט ותמונה, הכל נעשה בלחיצות של כפתור ופחות במדידות קשות וסזיפיות של סרגל.

מעצב גרפי שיודע גם לאייר יכול להשתמש במיומנויות שלו וללמוד גם איור דיגיטלי, בעזרת תוכנות המחשב הגרפיות השונות, הוא יוכל לאייר אלמנטים גרפיים כאוות נפשו ולהשתמש בם בפרויקטים לשביעות רצון של לקוחותיו. כיום השתכללות הטכנולוגיה והתפתחות הצמא האנושי למידע מהיר כאן ועכשיו בתוך כף ידך, הפכו את לימודי הגרפיקה למבוקשים יותר מאי פעם, מעצבים גרפיים טובים לא רק מבוקשים בבתי דפוס ובמשרדי פרסום, צריך אותם גם לעיצוב אפליקציות, בתי תוכנה ותוכנות חדשות שצריכות עיצוב ממשקים, עיצוב אתרי אינטרנט, תחום העיצוב הגרפי הוא נרחב ביותר וניתן ללמוד נושאים מסויימים או את כל הנושאים, כמובן שכמה שמעצב גרפי יידע יותר תחומי עיצוב כמו לעצב גם לאתרי אינטרנט, לבנות אתרי אינטרנט ולהבין לעצב לפי חווית משתמש, כך הוא יהיה יותר מבוקש ויותר מוצלח, היום מעצב גרפי, חשוב שידע הרבה מאוד דברים כדי שיוכל לעבוד על פרוייקטים רבים שונים ומשונים.

לימודי פוטושופ

חשבתם פעם איך ניתן להציג דוגמנית שנראה שהיא ממש יושבת על קרקעית הים עם אלמוגים רבים מסביבה, והשיער שלה מרחף טיפה? או איך עשו מגזינים עם כלבים שיושבים יפה באמצע יער, ולידם אריות, נמרים דובים, התשובה היא כמובן מניפולציות מלאות יופי אור וצבע ע"י תוכנת הפוטושופ, אבל כדי שתוכלו להתחיל להגיע לרמה כזו של עבודות פוטושופ תצטרכו לעבור קורסים בלימודי פוטושופ.

איך לומדים לעשות מניפולציה על תמונות בקורס לימודי פוטושופ

ראשית כל, אתם תלמדו את הבסיס, כמו שמתחילים ללמוד כל תוכנה גרפית, דבר ראשון לומדים להכיר את סביבת העבודה את הממשק, איפה נמצאים הכלים העיקריים לעבודה, מה תפקידו של כל כלי וכלי, איך משתמשים בכלים שקשורים לעיצוב ועריכת טקסט, איך משתמשים במסיכות, בעיקרון בתוכנת הפוטושופ יש הכל מהכל, לכל בעל מקצוע יימצאו הכלים שהוא צריך לבצע את המקצוע שלו על הצד הטוב ביותר, למשל מעצב לאינטרנט ילמד להשתמש בכלי הslice  שדואג לחתוך את עיצוב האתר שבניתם בפוטושופ ולהשתמש בתמונות בעזרת מספר פונקציות ליצור דף html שמוכן לעליה לאוויר ניתן לערוך אותו בתוכנות אחרות, ניתן להוריד חלק מהתמונות ולשים במקומן טקסט ניתן לשלב אלמנטים אינטראקטיביים בפלאש וכו.

המעצב לדפוס, ישתמש כמובן באופציה להתחיל קובץ חדש בפוטושופ בצבעי cmyk שאלו הם הצבעים שמשתמשים לדפוס, כל תמונה שהוא עובד איתה, ידאג לעבוד עם רזולוציות גבוהות, ידאג לתקן פגמים אם צריך, ילמד על הכתב, איך מקלידים, מה חשוב לדעת, אילו צבעים ניתן לשלב וכו'. צלם מקצועי יכול להשתמש בתוכנת הפוטושופ ולתקן תמונות בעייתיות, כמו להבהיר תמונות כהות ולחזק חדויות, להעיף פגמים בתמונות, לצרוב אלמנטים מסוימים ולשלבם עם רקעים אחרים ועוד.

אם למשל תרצו סתם להכין אלבום תמונות יפה ומעוצב לחברים, או להורים או ממש ללקוחות, אתם תלמדו כלים שיעזרו לכם במטלה זו ולעשות אותה על הצד הטוב ביותר, ללמוד פוטושופ לא יכול להיות מבלי ללמוד את עקרונות היסוד העיקריים בעיצוב, כדי שהעבודה שתעשו ללקוח הפוטנציאלי שלכם תהיה מקצועית ככל האפשר, תלמדו מה משמעות כל צבע וצבע, תלמדו על סוגי קומפוזיציות שונים ואיך הן יעבירו את המסר, תלמדו על אור וצל, וכמה חשוב הנושא כשרוצים להראות אובייקטים תלת ממדיים, תלמדו כמובן על טיפוגרפיה, כל גופן וגופן גם יכול להביע אווירה אחרת לצופה, וחשוב להכיר את הגופנים העיקריים ואלו אפקטים ניתן יהיה להחיל עליהם מתוכנת הפוטושופ ועוד.

חברות רבות מחפשות אנשים שיודעים לעבוד עם תוכנת הפוטושופ בצורה מקצועית ביותר, בעיקר לאחר לימודי פוטושופ מקצועיים ומעמיקים, חשוב להתמיד ולתרגל בכיתה ולתרגל בבית בנוסף לשיעורי הבית כדי שהמיומנות של הכרת הכלים וגם הכרת קיצורי המקלדת של כל כלי וכלי תתחיל להיכנס לראש ולהבנה שלכם, דבר שיכול מאוד לייעל את העבודה המקצועית של המעצב, חשוב שהמיומנויות הללו ילכו ויתפתחו וייעשה יותר ויותר קל לבצע מגוון של עבודות עיצוב יפהפיות שתיעזרו בתוכנת הפוטושופ לבצע אותן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן