בתי ספר לעיצוב גרפי – מה האפשרויות?

בתי ספר לעיצוב גרפי – מה האפשרויות?

בעשרים השנים האחרונות חלו בעולם שסביבנו שינויים מרחיקי לכת. הכניסה של רשת האינטרנט לחיינו הובילה לכך שכיום חיינו מתנהלים בצמוד וסביב המחשב וניתן לראות ביטוי רחב של השינויים הללו בין היתר בשוק העבודה. מקצועות שונים שהיו פופולריים בעבר נמחו מעל פני השטח ובמקומם צצו חדשים. תחומים שונים שהשתנו לבלי הכר וסביבת העבודה במקומות רבים השתנתה אף היא. כפועל יוצא מכך גם עולם הלימודים השתנה.

שינויים בתחומי הלימוד

תחומי לימוד ועניין נוספו לעולם האקדמיה ומוסדות להשכלה גבוהה ערכו שינויים מבניים בתכני הלימוד ובאופני הלימוד. הכניסה של המחשבים לאקדמיה באה לידי ביטוי בתחומי לימוד שונים שלא היו קודם לכם וגם בתחומי לימוד קיימים שהשתנו עקב השינויים בעולמנו. אחת הדוגמאות לכך היא התחום של עיצבו גרפי שהפך להיות תחום מבוקש ביותר. אם בעבר מספר מועט של מכללות ובתי ספר כלל תכנית לימודים של עיצוב גרפי הרי שכיום ניתן למצוא עשרות מכללות או בתי ספר לעיצוב גרפי מהצפון ועד לדרום.

מקצוע מבוקש

בשל הביקוש הרב לאנשי מקצוע בתחום ומשום של בוגרי בתי ספר לעיצוב גרפי יש אפשרויות עסוקה מגוונות, מסגרות שונות מציעות תכניות לימוד אטרקטיביות ולכל מי שמעונייןלהשתלב בתחום יש מספר אפשרויות בחירה בהקשר זה. ראשית חשוב להבין כי לימוד עיצוב גרפי אינם דבר אחיד. תכנית הלימודים משתנה ממקום למקום ובהתאם גם סוג התעודה שתקבלו.

ביצועיסט

בתי ספר לעיצוב גרפי היכולים להיות קטנים או גדולים כאלה שמשלבים לימודים נוספים מתחום העיצוב והאמנות או כאלה שעוסקים רק בתחום העיצוב הגרפי. בתוך בתי הספר יש תכניות שונות שבהן תקבלו הכשרה מעט שונה ותעודה בהתאם. כך למשל ניתן לערוך קורס מקוצר בן כמה חודשים שמכשיר אתכם להכיר את התוכנות החשובות שכל מעצב צריך להכיר מדובר בקורס טכני שבסיומו תקבלו תעודת ביצועיסט, כלומר מי שמוציא לפועל. התעודה אינה תעודת מעצב ומשום כל היא מגבילה אתכם לעסוק בתחום באופן מצומצם למדי.

מעצב

יש בתי ספר שמעניקים תעודת מעצב גרפי בתום ארבע שנות לימוד שבהם נחשפים הסטודנטים לתכני לימוד שונים כמו אמנות, תקשורת המונים, תקשורת חזותית, פרסום, שיווק ועוד. תכנית לימודים כזו כוללת כמובן גם לימוד טכני של תוכנות המחשב ובסיומה מקבלים הסטודנטים תעודת מעצב גרפי מוסמך. מדובר בלימוד אינטנסיבי שכולל גם מבחנים, עבודות, הגשת תרגילים, קבלת משוב וביקורת. בפורמט לימוד כזה מקובל לקיים תת התמחות כבה כל סטודנט מאמץ במהלך הלימודים תחום התמחות שבו הוא מעמיק בשנות הלימוד האחרונות.

בסיום הלימודים מתבקשים הסטודנטים להציג פרויקט גמר שבו הם מתבקשים ליישם את כל מה שלמדו במהלך ארבע השנים. בנוסף, עובדים הסטודנטים בליווי מורי החוג על תיק עבודות שיהווה כרטיס ביקור עבורם ובעזרתו יוכלו להציג את היכולות שלהם בפני מעסיקים פוטנציאליים לאחר בסיום הלימודים. אפשרות אחרת היא מתכונת לימודים מצומצמת של כשנתיים שבה נלמדים תכנים שונים מעולם העיצוב הגרפי. מדובר בתכנית אינטנסיבית במיוחד שבה לומדים תכנים רבים בזמן קצר והיא מתאימה בעיקר למי שמעוניין בלימודי המשך.

מוסדות הלימוד

כדי למצוא את מוסד הלימודים המתאים עבורכם חשוב להבין קודם כל האם מדובר במוסד מנוסה, בעל וותק בתחום, יוקרה ומוניטין כזה שתעודה מטעמו תיצור עבורכם יתרון בשוק העבודה. מוסד מכובד שבו מסורת לימוד ענפה הוא גם מקום שכיף ללמוד בו. משום כך חשוב לעקוב אחר פעילות המקום ולהתעדכן באירועים שונים שמתקיימים בו. תערוכות ימי עיון, הרצאות ואירועים מלמדים על רצינות של המוסד ועל רמת הלימוד בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן